• [email protected]
  • Bağlarbaşı Mahallesi İncilik Sokak Defne Apartmanı No:5 D:12 Maltepe / İstanbul
Arşiv Yazılım Danışmanlığı Nedir ve Neden Önemlidir

Arşiv Yazılım Danışmanlığı Nedir ve Neden Önemlidir

Arşiv yazılım danışmanlığı ile profesyonel deneyim, arşiv işleri organize etme alanında profesyonel danışmanlık ve metodolojik...

Arşiv Yazılım Danışmanlığı Nedir ve Neden Önemlidir
  • Enfo Bilişim Editör Ekibi
  • 4 Ocak 2022

Arşiv Yazılım Danışmanlığı

Arşiv yazılım danışmanlığı ile profesyonel deneyim, her çalışanın yüksek nitelikleri ve mevcut mevzuattaki değişikliklerin sürekli izlenmesi, arşiv işleri ve ofis işlerini organize etme ve sürdürme alanında profesyonel danışmanlık ve metodolojik yardım sağlamamıza olanak tanır.

Herhangi bir şirket, günlük olarak birçok farklı belge kullanır. Yetkili sistematizasyonu olmadan, herhangi bir işletmenin çalışmasını tamamen felç edebilecek bilgi kaosu ortaya çıkarabilir Arşivi bağımsız olarak oluşturma ve düzenleme girişimleri çoğu durumda arşiv depolama için belirlenmiş standartları ve gereksinimleri karşılamaz. Gerekli belgenin aranması uzun zaman alır, bu da her zaman işgücü verimliliğinde ve bir bütün olarak kuruluşun verimliliğinde önemli bir düşüşe yol açar. Doğru bir Arşiv yazılım danışmanlığı hizmeti ile bu sorunlar yaşanmadan önüne geçebilirsiniz.

Arşiv Yazılım Danışmanlık Hizmeti

Birçok kuruluş, dosyalarının hazineleri hakkında yalnızca yetersiz bir genel bakışa sahiptir ve değeri ve eski belgelerinin saklanmaya değer olup olmadığı konusunda emin değildir. Yönetim için karar vermek için bir temel oluşturur; Stok alır ve mevcut eski dosyaların ön incelemesini ve ön veya yeniden değerlendirmesini gerçekleştirir, mevcut durumu (depolama yeri, durumu, erişilebilirlik) değerlendirir ve eylem ihtiyacını inceler ve eylem seçenekleri. Sürecin sonunda çeşitli uygulama önerileri ve bir maliyet tahmini ile bir uzman görüşü vardır. Arşiv yazılım danışmanlığı günümüzde işletmelerin merak ettiği konuların başında gelmesi, karmaşık süreci daha anlaşılır hale getirmesidir.

Yer seçimi, arşiv kurulumu, uygun arşiv yazılımı ve iş ekipmanının yanı sıra ambalaj malzemelerinin temini konusunda size tavsiye alabilirsiniz.. Ayrıca, düzenli bir arşiv işlemi için süreçlerin uygulanmasında ve kurallar dizisinin oluşturulmasında (örn. imha prosedürleri, arşiv düzenlemeleri, vb.) gibi konularda yardımcı olabilirler. Personelinizi uzman arşivleme süreçlerinde (değerlendirme, indeksleme, sayısallaştırma) eğitmekten, bu faaliyetlerde size destek olmaktan ve hatta kendi kadronuzu bırakamıyorsanız sizin adınıza tamamen devralabilen arşiv yazılım danışmanlığı hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Birçok kurumsal ve özel arşiv uzun süredir varlığını sürdürmektedir, ancak çoğu zaman profesyonelce yönetilmemekte ve yetersiz şekilde barındırılmaktadır. Arşiv malzemesi genellikle kötü bir koruma seçeneği olabilir, bulgu yardımcıları güncelliğini yitirmiştir ve yalnızca analog biçimde mevcuttur. Arşiv hizmetlerimizin bir parçası olarak, arşivinizi yeniden düzenlemek, arşivlerin koruma durumunu iyileştirmek, mevcut bulgu yardımlarını dijital forma dönüştürmek, envanterdeki boşlukları kapatmak için hangi (pragmatik) seçeneklerin olduğu konusunda tavsiye almanızı öneririm.