Arşiv Donanım Çözümleri

Arşiv Donanım Çözümleri

Dijital arşiv ya da diğer bilinen ismiyle elektronik arşiv, teknoloji çağının arşiv prensibini yansıtıyor. Fiziki arşivlerden çıkıp dijital arşive geçiş yapanlar, tüm belgeleri sayısallaştırarak teknolojinin konforu ve güvenliği ile işlevsel bir yapıya kavuşuyor. Fiziksel arşivin tüm sıkıntılarını ve yavaşlığını yaşayan kurumlar, dijital arşivleme sistemi ile hız kazanıyor, hayranlık uyandırıcı sistemin keyfini yaşıyor. Peki, dijital arşive geçiş yapmak o kadar kolay mı? Dijital arşiv yazılımları için neler gerekli? Arşiv yazılımı için donanım ihtiyacı var mı? Tüm soruların yanıtı Enfo Bilişim uzmanlarında.

Enfo Bilişim arşiv uzmanları, elektronik arşive geçişin kolay olmadığını ancak bilişim arşiv uzmanlarınca yapıldığında çözüm verdiğini belirtiyor. Çünkü arşiv sayısallaştırmada tüm belgelere taranarak belli bir sistem düzeniyle dijital arşive yükleniyor. Arşiv donanımı ihtiyacı ise tarayıcı ve bilgisayardır. Arşiv sayısallaştırmada süreç tasnif, tarama, dosya kalitesi iyileştirme, kategorize etme ve arşiv sistemine aktarma aşamalarından oluşuyor. Bu sürecin temelinde tarayıcılar ve bilgisayarlar rol oynuyor. Arşiv donanım çözümleri ile şirketler veri aktarımında sorunsuz bir süreç yaşıyor.

Donanım, danışmanlık ve eğitim desteği

Enfo Bilişim, arşiv donanım çözümleri ile birlikte danışmanlık ve eğitim desteği de veriyor. Alanında uzman bir ekip, dijital arşivi tüm yönleriyle tanıtıyor, nasıl daha verimli kullanılır eğitim veriyor, arşiv dönüştürme çalışmalarında danışmanlık desteği sunuyor. Dijital arşivler;

  • Zaman ve finans tasarrufu sağlar
  • İş yükünü hafifletir
  • Erişim kolaylığı kazandırır
  • Verimliliği artırır
  • Personel motivasyonunu artırır
  • Yüksek güvenlik sunar
  • Fiziksel arşiv giderlerini ortadan kaldırır
  • Profesyonellik, kurumsallık kazandırır
  • Şirketlerin değerini artırır, katma değer seviyesini yükseltir.

Enfo Bilişim, arşiv donanım hizmetleriyle müşterilerine değer katar, daha kolay ve keyifli bir arşiv yönetimi sunar. Arşiv sayısallaştırma sürecinde Enfo Blişim uzmanları ile çalışarak şirketinizin profesyonel eller tarafından kalkındırılmasını sağlamak mümkün. Bilişim uzmanlarımız, performansı artıracak verimli çalışması ve arşiv donanım çözümlerinde titizlikle hareket ediyor. İşlevsellik, tasarruf, güvenlik, konfor, verimlilik, kurumsal imaj için sizler de Enfo Bilişim arşiv ve arşiv donanım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz