• [email protected]
  • Bağlarbaşı Mahallesi İncilik Sokak Defne Apartmanı No:5 D:12 Maltepe / İstanbul
Arşiv Saklama Politikaları Belgelerinizi Daha Verimli Saklamanın Anahtarı

Arşiv Saklama Politikaları Belgelerinizi Daha Verimli Saklamanın Anahtarı

Her iş yerinin kurulması işleyişi kapatılması gibi durumlarda düzenlediği düzenlemek zorunda olduğu bazı belgeler vardır.

Arşiv Saklama Politikaları Belgelerinizi Daha Verimli Saklamanın Anahtarı
  • Enfo Bilişim Editör Ekibi
  • 6 Haziran 2022

Arşiv Saklama Planı

Her iş yerinin kurulması işleyişi kapatılması gibi durumlarda düzenlediği düzenlemek zorunda olduğu bazı belgeler vardır. Bu zorunlu belgelerden bazılarının ise belli sürelerde saklanması ve muhafaza edilmesi şart ve zorunludur. Ancak saklanması zorunlu olmasa dahi lazım olabileceği gerekçesiyle iş yerine ait ve ilgili her belge faaliyet süresi boyunca saklanmalıdır. Arşivlerde saklanan bu belgelere ilgili kişiler kolayca erişebilmeli ve gerektiğinde belgeyi temin ederek kullanabilmelidir. Ancak arşiv saklama planı herkesin kolayca yürütebileceği bir platform değildir. Belli uzmanlık ve hassas çalışmalar ister. Bu sebeple iş yerlerini arşiv belgelerin profesyonel olarak saklanması önemlidir.

Gelişen teknolojik çağ gerekleri olarak bu arşivler de dijital platformda tutulup saklanabilmektedir. Özellikle dijital platformda yapılan arşiv çalışmaları son derece pratik ve kolaydır. / müşterilerinin arşiv platformlarını oluşturup saklama konusunda son derece başarılıdır.

Dijital arşiv oluşturmanın faydaları

Dijital arşiv oluşturmanın ve saklamanın fiziki ortamda oluşturmaya göre birçok avantajı vardır.

  • Dijital arşivler çok uzun yıllar boyunca saklanabilir
  • Dijital arşivler fiziki ortamda yer kaplamaz
  • Dijital arşivler güvenilirdir. Birden farklı ortamda saklanabilir.
  • Dijital arşivlerde saklanan belgelere erişim çok hızlı ve kolaydır. İlgili kişiler vakit kaybetmeden arşivlere ulaşabilirler
  • Arşiv oluşturmanın bir faydası da yapılan işler her zaman kayıtlı kalır. Belgeler ziyana uğramaz. Oluşturulduğu hali ile yıllarca saklanabilir.

Arşiv saklama planlarında devletin önerdiği bir saklama planı ve süreleri vardır. İlgili kişiler bu sürelere uyarak arşiv kayıtlarını tutmalıdır.

Arşiv oluşturulup saklanırken belli bir sisteme ve kodlamaya göre hazırlanabilir. Bu şekilde bir sistem ile hazırlanıp saklanan arşivde ise kayıtlar çok daha düzenli ve tertiplidir. Bilgisayar ortamında birkaç tuşa basılarak istenilen belgenin elde edilmesi oldukça kolay ve hızlı olacaktır.

Enfo Bilişim İstanbul Maltepe’de bulunan bir firmadır. Ancak arşiv saklama planını Türkiye’nin herhangi bir yerinde bulunan kişi için de yapabilir. Kayıtlar dijital ortamda tutulup planlar oluşturulduğundan firmanın çalışmaları İstanbul ile sınırlı değildir. Birçok il ve ilçeden başvuru yapılıp firmanın çalışmalarından yararlanabilirsiniz.

Enfo Bilişim Arşiv Saklama Planı hizmetinde oldukça başarılı ve güvenilirdir.