Dijital Arşiv IT Danışmanlığı Nedir?

Dijital Arşiv IT Danışmanlığı Nedir?

Modern çağda çalışma alanlarında teknolojinin olması büyük bir avantaj kazandırıyor. Fiziki koşullarda uzun sürecek birçok işlem saniyeler içerisinde dijital yazılımlarla yapılabiliyor. Teknolojinin, dijital yazılımların en işlevsel olduğu alan ise şüphesiz bilgiye erişimde ortaya çıkıyor. Çalışırken gerekli olan dosyalara fiziki bir dosya olarak erişim sağlamak her zaman kolay değil.

Arşivde bulunan bir dosyayı arayıp bulmak, getirmek, birden fazla kişi aynı dosyada çalışacaksa dosyayı çoğaltmak gibi işlemler zaman alıyor. Bunun yerine dijital bir arşive sahip olmak ise çok daha kolay; istenilen dosyaya birkaç dakikada ulaşmak, aynı dosyada onlarca, yüzlerce kişi çalışmak mümkündür. İşte bu kolaylığı yakalamak ve zaman tasarrufu sağlamak için dijital arşiv sistemi kurmak, sistemi kullanmayı bilmek gerekiyor.

Dijital arşiv IT danışmanlığı; dijital arşiv mevzuatını, standartlarını, süreçlerini, e-imza sistemini, entegrasyon süreçlerini, belge yönetimini, belge tarama standartlarını ve benzeri tüm arşiv kullanımını öğrenmeye yönelik eğitimdir. Dijital arşiv danışmanlığı, faaliyet alanlarına verimlilik kazandıran yenilikçi sistemin tüm yönleriyle tanıtılmasını, kullanılabilirliğini artırmaya yönelik kapsamlı, faydalı bir hizmet veriyor.

Dijital arşiv danışmanlığı neleri kapsıyor?

Dijital arşiv IT danışmanlığı, alanında uzman kişiler tarafından verilen bir hizmettir. Enfo Bilişim, fiziki ve dijital arşiv hizmeti almak isteyen proje ortaklarına, profesyonel çözümler sunarak sürekliliği sağlamayı amaçlıyor. Dijital arşiv danışmanlığı alan şirketler ve kurumlar, dosya arşivlemede hız kazanıyor, yenilikçi bir sisteme kavuşuyor. Danışmanlık içeriğinde yer alan eğitimler şöyle;

  • Dijital arşivleme mevzuatı ve standardı
  • Belge tarama standardı
  • E-doküman işlemi
  • Multimedya belge yönetimi
  • Dijitalleştirme süreci
  • E-arşiv yönetimi
  • E-arşiv – kurumsal otomasyon entegrasyonu
  • E-imza işlemleri
  • Kişisel veri arşivi

Dijital arşiv IT danışmanlığı ile dijital arşiv sistemine dair tüm incelikleri öğrenmek, personellerin sistemi kolayca kullanabilmesini sağlamak mümkündür. Dijital arşiv yazılımlarını kullanmak; verimliliği artırıyor, zaman yönetimini kolaylaştırıyor, bilgiye erişimi hızlandırıyor, finansal tasarruf sağlıyor, teknolojinin tüm avantajlarını ulaşılabilir hale getiriyor. Yenilikçi, ileriye dönük hedefler barındıran ve teknolojiyle entegre ilerlemek isteyen her şirketin, kuruluşun tercihi dijital arşivden yana oluyor. Enfo bilişim bu süreçte uzmanlarıyla birlikte eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyor, yenilikçi sistemle tanışmayı hızlandırıyor.

Diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz