Dijital Arşiv Uygulamaları | Belgelerinizi Elektronik Ortamda Düzenlemenin Kolay Yolları

Dijital Arşiv

Dijital arşiv, tüm dokümanların bilgisayar ortamına aktarılmasıdır. Dijital arşiv sistemi, verilerin bilgisayar ve bulut sistemlerine aktarılarak her yerden erişimin, yönetimin mümkün olmasını sağlıyor. Dosyaların, evrakların bulunmadığı, her şeyin dijital ortamda saklandığı bu yöntem, daha kapsamlı bir arşiv tutmaya yardımcı oluyor. Arşiv yapmanın mantığı önemli bilgilerin, dosyaların, projelerin hep el altında olmasını sağlamaktır. Fiziki arşivlere göre ciddi anlamda üstünlüğü olan dijital arşiv, günümüzde veri saklamanın en pratik yollarından biri kabul ediliyor. Dijital arşivler, tıpkı fiziki arşivler gibi işlevsel, özellikli hale getirilebiliyor, erişim kolaylığı sunuyor.

Neden dijital arşiv kullanmalısınız?

Dijital arşiv kullanmanın temel sebepleri veriye hızlı erişim ve veri kaybını engellemektir. Dijital arşivin bu anlamda fiziki arşive göre çok daha işlevsel, hızlı, pratik ve güvenli olduğu aşikâr. Peki, fiziki arşiv yerine neden dijital arşiv tercih edilmeli? Kazandırdıkları neler? İşte size birkaç maddede dijital arşiv kazanımları;

  • Evraklara kolay ulaşım
  • Evrak aşınmalarının önüne geçme
  • Fiziki arşivin temizlik ve ısı gibi temel bakım masraflarını ortadan kaldırmak
  • Tüm dosyalara aynı anda erişim kolaylığı
  • Tek bir veriye birden fazla kişinin erişebilme imkânı
  • Veri güvenliğini sağlama
  • İş verimliliğini artırma
  • Zaman ve finans tasarrufu sağlama

Dijital arşivin en pratik özelliği, bilgiye erişimi kolaylaştırması olsa da yukarıda bahsedilen faydalar, kurumun daha verimli ve hızlı bir sisteme sahip olmasını sağlıyor, kurumsal yapıyı güçlendiriyor.

Dijital arşiv yazılımları ile arşiv tutmak çok pratik

Enfo Bilişim, zaman ve finansal açıdan tasarruf sağlayan dijital arşiv yazılımı konusunda gelişmiş bir hizmet veriyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının, şirketlerin, derneklerin, vakıfların kısacası bilginin kaydedildiği ve arşivin bulunduğu tüm faaliyet alanlarında Enfo Bilişim’in dijital arşiv hizmetleri modern çözümler sunuyor. Üst düzey güvenlik çerçevesinde veri kayıtlarının arşivlenmesinde yeni nesil çözümler, işlevselliği ve genel iş verimliliğini artırmada müthiş bir başarı gösteriyor. Dijital arşiv yazılımları, zaman kaybını önlüyor, sizleri en yeni teknoloji sistemleri ile tanıştırıyor. Fiziki arşivinizi dijitale taşımak ya da sıfırdan bir arşiv kurmak için özel bir yazılım desteği almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz