• [email protected]
  • Bağlarbaşı Mahallesi İncilik Sokak Defne Apartmanı No:5 D:12 Maltepe / İstanbul
E-Arşiv

E-Arşiv

E-arşiv kurumlar ve kişiler arasında gerçekleşen işlemlerden doğan tüm resmî belge, sözleşme, fatura ve benzeri evrakların elektronik ortamda saklanmasıdır

E-Arşiv
  • Enfo Bilişim Editör Ekibi
  • 22 Ağustos 2022

E-Arşiv

E-arşiv kurumlar ve kişiler arasında gerçekleşen işlemlerden doğan tüm resmî belge, sözleşme, fatura ve benzeri evrakların elektronik ortamda saklanmasıdır. Elektronik arşiv sisteminin içeriği, faturaların saklanma standartları Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmiş ve kurumların bu standartlara uyması yasalarla zorunlu kılınmıştır. Her kurum bu tür belgeleri saklamakla yükümlüdür ancak belge saklamak, fiziki bir arşiv oluşturmak zahmetlidir. E-arşiv yazılımları sayesinde tüm belgeler belli bir standarda göre oluştuğu anda elektronik olarak muhafaza edilir. Enfo Bilişim, şirket ve kurumların isteğe ya da yasal yükümlülükler gereği oluşturmak istediği e-arşiv yazılımlarını kullanılabilir hale getirmektedir. Böylece elektronik arşiv ile kurum – müşteri arasındaki tüm kâğıt işlemleri daha güvenli hale gelir.

E-Arşiv Yazılımının Kuruma Etkileri

E-arşiv alışagelmiş arşiv, dosya istifleme standartlarının dışına çıkan teknoloji çağına en uyumlu sistemdir. Kullanıcılar elektronik ortama taşınan belgeler ve yine bu ortamda oluşturulan yeni belgelerle hızlı, pratik, güvenli hizmet vermektedir. Dosya kayıpları, dağınık görüntü, beklemek, istiflemek gibi hiçbir problem elektronik arşiv yazılımlarında yaşanmaz, kullanıcılar veriye en hızlı ve modern şekilde ulaşır. Peki, e-arşiv şirketlere ne gibi etkiler kazandırır? Neden alışılmış düzen yerine dijital arşiv kullanılmalı? İşte detaylar;

  • Müşteri ve iş birliği yapılan kişilere fatura hazırlama, basma, gönderme maliyetleri sıfıra iner.
  • Hızlı bir sistemdir, müşteriye saniyeler içerisinde fatura ya da farklı bir belge hazırlanır.
  • Faturalar hem şirkete hem müşteriye kolayca hazırlanıp sunulur.
  • Yazılım sayesinde geçmişe dönük bir fatura ve belge lazım olduğunda zaman kaybetmeden birkaç tuşla istenilen veriye ulaşılabilir.
  • Raporlama, karşılaştırma gibi işlemler daha hızlı yapılır.
  • Şirket içi işleyiş daha verimli hale gelir.
  • Güvenlik zafiyeti yaşanmaz.

E-Arşiv Yazılımı Kurulumu

Şirketler, işletmeler, e-ticaret markaları e-arşiv yazılımı kullanarak fatura işlemlerini basit bir yönetimle halletmektedirler. Müşterilere saniyeler içerisinde faturalar gönderilir, şirket arşivine fatura hemen dahil edilir. E-arşiv yazılım fiyatları performans kıyası yapıldığında beklentiyi karşılamaktadır. Enfo Bilişim, geliştirdiği özel arşiv yazılımları ile dijitalleşmeye öncü olmakta, şirketlere dijital arşiv oluşturmanın ve kullanmanın inceliklerini basit ara yüzle öğretmektedir. Sizler de elektronik arşive geçmeyi planlıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler :